Recepta na zdrowie

Dnia 5 czerwca 2008 roku Publiczne Gimnazjum nr 8 w Opolu zorganizowało w ramach programu „Promocja zdrowia” i „Trzymaj formę” dzień pod hasłem „Recepta na zdrowie”.
W akcji udział wzięli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, zaszczyciła nas swoją obecnością również pani Jolanta Pogan – główny koordynator w Opolu SzPZ. Festyn rozpoczął uroczysty przemarsz uczniów przebranych za witaminy i sole mineralne. Po powitaniu uczniowie uczestniczyli różnych konkursach i zajęciach edukacyjnych przewidzianych w programie akcji. Na początku wysłuchali wykładu połączonego z pokazem prowadzonego przez instruktorów ratownictwa wodnego, na którym przedstawiono zasady prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Następnie przedstawiciele klas uczestniczyli w zawodach sportowych w następujących konkurencjach: ringo, skok w dal, bieg na 100 m, sztafeta. Jednocześnie pozostali uczniowie prezentowali stoiska witamin i soli mineralnych przygotowane przez poszczególne klasy oraz brali udział w konkursie plastycznym, a także warsztatach rękodzielniczych.  Podczas festynu wyświetlono filmy z zakresu edukacji o zagrożeniach, jakie niosą uzależnienia m.in. akoholizm, anoreksja, bulimia. Pokazano również film jak powinno się udzielać pierwszej pomocy.
Na zakończenie festynu „Recepta na zdrowie” dokonano podsumowania wszystkich konkursów. Oceniano komiksy pt. „Recepta na zdrowie”, wygląd stoisk i  zaprezentowane w formie plakatów informacje o witaminach czy solach mineralnych, wiedzę uczestników konkursu o witaminach  solach mineralnych, a także najlepsze przebranie za witaminę i sól mineralną. Podsumowano punkty zdobyte w zawodach sportowych i przyznano klasom kolejne miejsca:
I miejsce : klasa I a
II miejsce:  klasa II a