Światowy Dzień Zdrowia

b_200_150_16777215_00_images_war.jpg7 kwietnia Obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W związku z tym uczennice klasy II d M. Ibrahim, I. Prządo  oraz J. Knosala - przygotowały i przeprowadziły prelekcję pt. "Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie".W trakcie jej trwania uczniowie zapoznali się z wieloma zagadnieniami np. terminologią dotyczącą zdrowia fizycznego i psychicznego czy dekalogu zdrowego odżywiania. Każdy uczeń mógł dowiedzieć się też  w jaki sposób wpływa na nasz organizm ilość spożywanego cukru , a także gdzie znajduje się go najmniej.   Zdrowie to także czas dla siebie , więc prelegentki udzieliły porad , jak spędzać go, by odreagować stres i naprawdę odpocząć. Pamiętać należy także o otoczeniu, czyli bliskich nam ludziach. Ważne , by byli radośni, weseli, otwarci na świat  i tymi cechami nas "zarażali". Na zakończenie prelekcji został przeprowadzony krótki quiz. Na 6 godzinie lekcyjnej przedstawiciele klas spotkali  się  - pracując w 2-osobowych grupach tworzyli plakaty . Wystawę prac można obejrzeć - II pięto  Naszej szkoły. Najlepiej odpowiadali na pytania uczniowie klasy II d zajmując I miejsce , II miejsce zajęła klasa II a a III m zajęli uczniowie klasy II c . Najpiękniejszy plakat wykonały uczennice klasy I d. Gratulujemy wygranej !

Szkolny Zespół Promocji Zdrowia

b_267_200_16777215_00_images_war1.jpg