KONKURS JEDNEGO POETY ROZSTRZYGNIĘTY

imgp8241.jpgJuż po raz ósmy młodzież województwa opolskiego wzięła udział w WOJEWÓDZKIM RECYTATORSKIM KONKURSIE JEDNEGO POETY
Konkurs, zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu, odbył się 11 grudnia 2007r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. W tym roku szkolnym gimnazjaliści recytowali wiersze Juliana Tuwima.

Impreza, organizowana przez PG nr8, jest bardzo popularna, o czym świadczy fakt, iż w tegorocznym konkursie wzięło udział aż 70 uczestników z całej Opolszczyzny. Warto również wspomnieć, że KJP jest wpisany na listę konkursów kuratoryjnych.
Komisja w składzie:Barbara Barcz-Berdak (aktorka) i Alfred Prudziennica (instruktor w MDK) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu:
I miejsce: Żylińska Weronika (PG nr 7 w Opolu)
II miejsce: Szpejda Wojciech (PG nr 1 w Strzelcach Opolskich)
II miejsce: Bula Katarzyna (PG w Walcach)
III miejsce: Sopla Małgorzata (PG nr 7 w Opolu)
Wyróżnienia:
Kaban Jakub ( Gimnazjum nr 1 w Nysie)
Półtorak Paweł (ZSGLiZ w Byczynie)
Buśko Miłosz (ZSGLiZ w Byczynie)
Kulpa Agata ( ZGS w Branicach)
Antoniewicz Anna (PG nr 1 w Grodkowie))
Łysiak Mikołaj (PG nr 8 w Opolu)
Florek Magdalena (PG nr 2 w Namysłowie)
Wierny Patryk (PG nr 1 w Ozimku)
Królikowski Rafał (PG nr 5 w Opolu)

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz tomiki poezji ufundowane przez Wydział Oświaty w Opolu. Zwyciężczyni Konkursu Jednego Poety otrzymała piękny puchar – nagrodę dyrektora PG 8 w Opolu.

odpowiedzialna za konkurs:
Jolanta Fąfrowicz – nauczyciel PG nr 8