Pojedyncze życie Weroniki

thumb_sklad_tvnews.jpgW dniu 19 listopada 2008r. została rozstrzygnięta III edycja konkursu na scenariusz i realizację małych form teatralno – filmowych p.t. „W Opolu chcę żyć bezpiecznie”, zorganizowana pod patronatem KMP w Opolu, Fundacji PRO LEGE oraz Urzędu Miasta Opola. Z przyjemnością informujemy, że film uczniów klas trzecich naszego gimnazjum pod tytułem: „Pojedyncze życie Weroniki” zdobył pierwsze miejsce.

W projekt zaangażowało się szesnastu uczniów: Joanna  Ornoch, Emilia Prochownik, Hania Kurzyca, Iwo Garstecki, Magda Drozd, Robert Piechaczek, Krzysztof Kotysz, Paweł Senderski, Agata Wieczorek, Grzegorz Olchowski, Agnieszka Kowalczyk, Marek Janeczek, Michał Smreczak, Denis Gad, Agata Kocorek, i Grzegorz Nosal pod kierunkiem opiekuna mgr Władysława J. Bilińskiego. Film był realizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych z koła informatyczno – filmowego.
Koło istnieje od 1 września 2008r. i z tam młodym stażem odniosło już swój pierwszy sukces.