KONKURS JEDNEGO POETY ROZSTRZYGNIĘTY

Już po raz dziewiąty młodzież województwa opolskiego wzięła udział w  WOJEWÓDZKIM RECYTATORSKIM KONKURSIE JEDNEGO POETY
     Konkurs, zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu, odbył się 12 grudnia 2008r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. W tym roku szkolnym gimnazjaliści recytowali wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.       Impreza, organizowana przez PG nr8, jest bardzo popularna, o czym świadczy fakt, iż w tegorocznym konkursie wzięło udział ponad 50 uczestników z całej Opolszczyzny. Warto również wspomnieć, że KJP jest wpisany na listę konkursów kuratoryjnych.
      Komisja w składzie:Barbara Barcz-Berdak (aktorka) i Jolanta Fąrowicz przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu:
I miejsce: Kuszewicz Jonasz (PG nr 5 w Opolu)
II miejsce: Mazur Agata (ZS Kształcenia Plastycznego w Opolu)
II miejsce: Konowałow Kirył (PG nr 1 w Opolu)
III miejsce: Badowska Aleksandra (PG nr 1 w Grodkowie)
III miejsce: Działach Łukasz (PG nr 1 w K-Koźlu)
Wyróżnienia:
Muzyka Michalina ( Publiczne Sportowe Gimnazjum nr 5 w K-Koźlu)
Macutkiewicz Bianka (Publiczne Sportowe Gimnazjum nr 5 w K-Koźlu)
Soppa Małgorzata (PG nr 7 w Opolu)
Gajda Agnieszka ( PG w Walcach)
Simbiga Michał (PGZS w Niemodlinie))
Malinka Aleksandra (ZSP w Pawłowiczkach)
Kocur Justyna (PG nr 1 w K-Koźlu)

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz tomiki poezji. Zwycięzca Konkursu Jednego Poety otrzymał piękny puchar – nagrodę dyrektora PG 8 w Opolu.

odpowiedzialna za konkurs:
                                                         Jolanta Fąfrowicz – nauczyciel PG nr 8