"Za pięć dwunasta"

b_200_121_16777215_00_images_k3.jpg„Za pięć dwunasta” w PSP 14

W ramach współpracy z PSP nr 14 w Opolu nasza grupa teatralna mogła zaprezentować przedstawienie   pt.” Ratujmy święta” w rez. pani Anety Nowickiej –Kowalczyk. W skład grupy „Za pięć dwunasta” wchodzą uczniowie klasy 1a i 2a /klasy z innowacją teatralno-medialną/ oraz uczniowie klasy 2e i 2c. „Ratujmy święta” to zabawna historia trójki rodzeństwa / w tej roli Agata Szlęk, Dominik Stasiak i Kacper Ogórek/ upatrującego w świętach Bożego Narodzenia jedynie korzyści materialnych. Codzienność miesza się tu z baśniowością: bombki /Magdalena Mikłuszka, Martyna Balsam, Katarzyna Steczek/ i renifery /Paulina Gruszecka, Monika Korzanowska/ mówią ludzkim głosem, babcia zostaje wróżką/ Aleksandra Szperlik/,  pojawiają się zupełnie nieoczekiwani goście… Święta są zagrożone! Szóstoklasistom przedstawienie bardzo się podobało. Zgotowali nam bardzo miłe przyjęcie, za które serdecznie dziękujemy!