Bezpieczny internet-warsztaty

b_200_150_16777215_00_images_P1190497.jpgDzisiaj w naszej szkole samorząd uczniowski brał udział w warsztatach dotyczących bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno – komputerowej (TIK).

Celem zajęć było zwrócenie uwagi na zalety Internetu ale także przypomnienie o zagrożeniach, które za sobą niesie.

O czym pamiętać, co robić, czym się kierować, aby unikać sytuacji niebezpiecznych? – na te pytania wspólnie szukaliśmy odpowiedzi i redagowaliśmy kolejne punkty kodeksu, który będzie nam przypominał o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci.

Poruszyliśmy także zagadnienia dotyczące praw autorskich. Rozmawialiśmy o tym, jakie są przepisy prawne, co to jest domena publiczna i co oznacza zapis creative commons.

Powstały kodeks zostanie umieszczony na stronie na stronie internetowej szkoły.