Konkurs mitologiczny

Od początku istnienia Gimnazjum nr 8 organizujemy szkolny konkurs mitologiczny dla klas pierwszych. Autorką pomysłu jest nauczycielka historii pani Lilla Janusz. Jego celem jest aktywizacja młodzieży, stworzenie uczniom zdolnym zainteresowanym historią i literaturą okazji do wykazania się posiadaną wiedzą i umiejętnościami. Jest to również okazja dla nauczycieli historii i języka polskiego praktycznej realizacji ścieżki edukacyjnej gimnazjum – „Kultura Polska na tle tradycji śródziemnomorskiej”. W konkursie biorą udział uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji klasowych, a w finale startują parami. Oprócz pytań zwykłych dodatkowe konkurencje to min. przebranie całej klasy w stroje z epoki antycznej, przedstawienie scenki. Komisję konkursową stanowi dyrekcja gimnazjum oraz organizatorzy pani Lilla Janusz oraz Dorota Mechel.